Piłkarki MTS Żory w świetnej formie! Rozbiły beniaminka i są na czele tabeli

Doskonale spisują się w tym sezonie I Ligi Kobiet Grupy B piłkarki ręczne Miejskiego Towarzystwa Sportowego Żory! W ostatnim meczu zawodniczki z naszego miasta pokonały u siebie beniaminka KS Otmęt Krapkowice aż 41:18 i w ligowej tabeli plasują się na drugim miejscu, mając tyle samo punktów, co prowadzący KPR Ruch Chorzów.

Starcie z zawodniczkami z Opolszczyzny zapowiadało się na zacięty mecz – w hali MOSiR Żory zmierzyły się bowiem druga i czwarta drużyna I Ligi. Już pierwsze minuty spotkania pokazały jednak, że MTS Żory interesuje w tym meczu tylko zwycięstwo. Po kwadransie gry na tablicy świetlnej widniał wynik 13:3. Na boisku brylowały skrzydłowe żorskiej drużyny, a najwięcej bramek w tej części spotkania zdobyła Iga Barska, która w całym spotkaniu 12 razy pokonała bramkarkę przeciwniczek a dodatkowo została wybrana zawodniczką meczu przez kibiców zgromadzonych na hali.

Kolejne minuty upływały na bezradnych atakach drużyny z Krapkowic, które skutecznie rozbijane były przez defensywę MTS-u. W obronie od początku tego sezonu bezapelacyjną liderką żorskiego zespołu jest Wiktoria Kosmowska, która często jest wręcz murem nie do przejścia dla przeciwniczek. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 25:10.

Druga część spotkania miała podobny przebieg do pierwszej. Trener Bartłomiej Duda desygnował na plac boju wszystkie swoje zawodniczki, które w poprzednich spotkaniach nie miały wielu szans na grę – tym razem mogły pokazać się przed swoją publicznością.

Wielkie brawa dla dziewcząt, wszystkie miały okazję zaprezentować swoje umiejętności. Bramkarki oczywiście na plus – powiedział Bartłomiej Duda, trener MTS Żory.

Żorzanki pewnie wygrały z przewagą 23 bramek. W ligowej tabeli zajmują 2 miejsca i po 7 meczach mają na koncie 18 punktów. Tyle samo oczek ma na koncie lokalny rywal KPR Ruch Chorzów, który jednak rozegrał o jeden mecz mniej.

Składy:

– MTS Żory: Okręglak, Skrzypek, Stępień – Mikosz(4), Wołczyk(3), Kanicka(1), Wiśniewska(7), Biernacka(5), Sójka(1), Jaworska(6), Kosmowska, Barska(12), Pielesz(2).

– KS Otmęt Krapkowice: Szymańska, Cierpioł – Chmielewska(1), Juzkiewicz, Blozik(5), Korzec, Gołąbek(3), Szwajkiewicz, Kuźnik(3), Kuźmik(2), Stopa(1), Banasiak, Nastałek(3), Stańczyk, Migoń.

Źródło: Urząd Miejski w Żorach
Previous Zabytkowy pałac w Baranowicach zmienia swoje oblicze
Next MUKS Sari Żory dzielnie walczy w 2 lidze

Może to Ci się spodoba

Bezpłatny Maraton Aqua Fitness w ramach Festiwalu Górnej Odry

Lubisz wodne atrakcje i aktywne spędzanie wolnego czasu? W takim razie Maraton Aqua Fitness to idealna atrakcja dla Ciebie! W ramach Festiwalu Górnej Odry zapraszamy na bezpłatne zajęcia Aqua Jump, Aqua Cycling

Wygraj spływ kajakowy zwiedzając Krainę Górnej Odry!

Wakacje w pełni, pogoda dopisuje – to idealny czas, by lepiej poznać Krainę Górnej Odry! Już 15 lipca startuje akcje promocyjna,  zachęcająca  do odwiedzania najlepszych atrakcji naszego regionu.  Każdy, kto weźmie udział

33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków wystartuje z Żor

To będzie wyjątkowe sportowe wydarzenie w naszym mieście! Żory zostały w tym roku miejscem startu 33. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Jeśli chcesz zdobyć ciekawe doświadczenie i być częścią

Strzelanie, rowery i biathlon, czyli majówka na sportowo

To była wyjątkowa aktywna majówka w naszym mieście! Zadbał o to Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który wraz z partnerami przygotował moc sportowych atrakcji. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią do

Miasto przekazuje stypendia dla najlepszych sportowców. Wnioski można składać do końca czerwca

W naszym mieście na co dzień gra, trenuje i mieszka wielu doskonałych sportowców, odnoszących sukcesy na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Chcąc wspierać ich w dążeniu na sportowe szczyty, miasto co

Jeden krok od awansu! KS Baranowice Żory w finale baraży o „Okręgówkę”

Ogromne emocje towarzyszyły półfinałowemu spotkaniu barażowemu o awans do Klasy Okręgowej, w którym KS Baranowice-Żory zagrał z Płomieniem Ochojec. Ostatecznie przy fantastycznym dopingu żorskich kibiców nasz zespół okazał się lepszy