Potrącenie 10-latka na oznakowanym przejściu dla pieszych

Potrącenie 10-latka na oznakowanym przejściu dla pieszych

Brak szczególnej ostrożności i nieprawidłowe zachowanie kierującego przed oznakowanym przejściem dla pieszych przyczyniło się do groźnego w skutkach wypadku. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 68-latka. Teraz sprawą zajmie się sąd.

W miniony piątek około godziny 10:00 Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Żorach otrzymał wezwanie o potrąceniu dziecka na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Alei Jana Pawła II. Po niezwłocznym przyjeździe na miejsce zdarzenia mundurowi udzielili niezbędnej pomocy 10-latkowi, a następnie przebadali na zawartość alkoholu w organizmie kierującego seatem 68-latka, który okazał się trzeźwy. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący samochodem ominął pojazd, który zatrzymał się celem ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, w wyniku czego uderzył w opuszczającego przejście 10-latka. Chłopiec z urazem nogi został przewieziony do szpitala celem dalszej diagnostyki i leczenia.
Stróże prawa zatrzymali prawo jazdy kierującemu samochodem, teraz sprawą zajmie się sąd.

Pamiętajmy, iż zarówno piesi, jak i kierujący mają wpływ na bezpieczeństwo. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania, ostrożności, a kiedy ustawa tego wymaga również szczególnej ostrożności. To właśnie w rejonie przejść i skrzyżowań powinniśmy zwiększyć swoją uwagę i zachować szczególną ostrożność.

Źródło: Komenda miejska Policji w Żorach

Previous Trasa „Disney Księżniczki Koncert” już wkrótce odwiedzi Wrocław i Gdańsk. Bilety do magicznej krainy bajek są nadal dostępne!
Next Nie oszczędził nawet restauracyjnej huśtawki

Może to Ci się spodoba

Kolejnych dwóch nietrzeźwych w rękach mundurowych

Tylko wczoraj policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy po alkoholu. To duża nieodpowiedzialność wsiadać „za kółko” w takim stanie. Apelujemy o rozwagę i korzystanie z dróg w stanie

Policjanci uwolnili psa z nagrzanego samochodu

W ponad 30-stopniowym upale, w miejscu nasłonecznionym zostawili w samochodzie psa, a sami poszli na gofry. Wycieńczone zwierzę na szczęście dostrzegli przechodnie i zaalarmowali mundurowych. Ci wydostali psa z samochodu,

Pijani rodzice zajmowali się 3-latką

Żorscy stróże prawa interweniowali wobec rodziców, którzy znajdując się pod wpływem alkoholu, zajmowali się trzyletnią dziewczynką. Policjantów zaalarmował zaniepokojony świadek, który widział, jak zataczający się rodzice pchali wózek z dzieckiem.

Policyjne działania z wykorzystaniem drona

Nad bezpieczeństwem na żorskich drogach czuwał policyjny dron. Policjanci z drogówki, wspólnie z mundurowymi z komendy wojewódzkiej, przeprowadzili działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego. Podczas całodniowych działań ujawnili 26 wykroczeń.

Ukryli się w szafie przed policjantami

W miniony czwartek żorscy policjanci weszli do jednego z domów, gdzie mogła ukrywać się poszukiwana kobieta. Drzwi otworzył im właściciel nieruchomości, który twierdził, że w domu nie ma takiej osoby.

Z włamywaczem twarzą w twarz

46-letnia mieszkanka Żor po powrocie do domu zastała w nim włamywaczy. Choć mężczyźni natychmiast wybiegli z mieszkania to zdążyli zabrać ze sobą skradziony łup. Okazało się, że ukradli sprzęt komputerowy,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź